הצמדת אוזניים

הצמדת אוזניים

אוזניים בולטות הוא מבנה ייחודי של אפרכסות האוזניים , בדרך כלל מסיבות גנטיות. אוזניים בולטות יכולות להפריע או לא ולפיכך מומלץ לטפל בהם רק באם למטופל המבנה מאוד מפריע. בלט האוזן נובע בדרך כלל מחלק אפרכסת הקרוי קונכה בולט ומזווית כהה מדיי של קפל האפרכסת

באם מתגלים אוזניים בולטות בעת הלידה ניתן בשבועות הראשונים לטפל בהם על ידי סרט מצמיד או מתקן מיוחד. ב3 השבועות הראשונים לאחר הלידה הסחוס מאוד רך וטיפול נכון יכול לשנות לעד את מראה האפרכסות ללא צורך בהתערבות מאוחרת.

בעת הילדות כדאי לחכות לגיל 5 לפחות לפני שקילת טיפול קוסמטי באוזניים, עקב העובדה שהאוזן ממשיכה לגדול ובגיל זה מגיעה ל85% מגודלה הסופי.

מה עושים?

אם לילד, לנער או למבוגר עובדת היות האוזניים בולטות מאוד מפריע , אז כדאי לעשות. אם רק להורים זה מפריע, לא כדאי… מדובר כאן על ניתוח בהרדמה כללית הנמשך כשעה וחצי עד שעתיים. הניתוח מתחיל על ידי חתכים מאחורי האוזן. בניתוח נעשית כריתה חלקית של החלק הבולט של סחוס האפרכסת ונעשה קיפול מחודש של האוזן המקובע בתפרים שאינם נמסים. העור נתפר בתפרים נספגים.

לאחר הניתוח יש חבישה מגנה על האוזניים למשך 7-10 ימים . לאחר מכן מורדת החבישה ואפשר להסתובב ללא חבישה, אך לישון בלילה עם סרט על האוזניים למשך תקופה של 3 חודשים.

סיבוכים?

יכולים להיות , יש להקפיד על ההוראות לאחר הניתוח, הסחוס בגיל המבוגר מאוד נוקשה ובעל נטייה לחזור לצורתו הראשונית ולכן חשוב להגן עליו ולשמור אותו מקופל כמה שיותר.

דימום או זיהום נדירים ומתבטאים בכאבים עזים ובנפיחות, המחייבים הורדת החבישה ובדיקת האוזן. הצטלקות מכערת גם היא נדירה ולא ניתנת לחיזוי מוקדם.

שיתוף ב print
שיתוף ב email